DANIŞMANLIK HİZMETLERİMİZ

Günümüzde kurum ve kuruluşlar, siber tehdit ve risklere karşı kendi sistem altyapılarında farklı katmanlarda siber güvenlik çözümleri kullanmakta, ayrıca dönem dönem sistemlerinde olabilecek güvenlik açıkları ve zafiyetleri tespit ederek önlem almak maksadıyla sızma testleri yaptırmaktadırlar.
Ancak güvenlik cihazlarına ve rutin sızma testlerine dayalı bir siber güvenlik algısı, birçok kurum ve kuruluşu siber saldırılara karşı korumada yetersiz kalmada, hatta bazen tersine sahte bir güvenlik duygusu yarattığı için o kurum ve kuruluşu siber saldırılara karşı daha hassas hale getirmektedir. Oysa siber güvenlik, insan ve cihazın içinde yer aldığı her işlem ve adımı kapsayan bir süreç yönetimidir.
Bilishim Siber Güvenlik olarak, hizmet sunmakta olduğumuz kurum/firmalara Siber Güvenlik Olgunluk Seviyesinin ölçülmesi, İSO 27001 ve KVKK konularında danışmanlık hizmeti sunmaktayız.
CISSP ve CISA sertifikalı uzmanlarımızın gözüyle sistem ve süreçlerinizin gözden geçirilmesini isterseniz sizin yanınızdayız.

SİBER OPERASYON MERKEZİ KURULUM VE İŞLETİM DANIŞMANLIĞI

Bir saldırgan sizi hedef seçmişse ve bu konuda kararlıysa eninde sonunda sisteminize sızacaktır. Öyle ki modern siber savunma yaklaşımı tamamen sisteminizin zaten ele geçirilmiş olduğu varsayımı üzerine kurulmuştur.
Bu noktada Siber Operasyon Merkezi işletmenin ya da hizmeti almanın önemi kendiliğinden ortaya çıkmaktadır. Ne ki, siber güvenlikte her şeye çözüm getiren mucizevi bir buton yoktur. Saldırı vektörleri o kadar farklı ve değişkendir ki, tüm bunlara karşı bir savunma yaklaşımı geliştirmek çok ciddi bir birikime ihtiyaç duymaktadır.
Bilishim Siber Güvenlik olarak güvenli bir mimari ve savunma stratejisi geliştirme konusunda yanınızdayız.

GÜVENLİ YAZILIM MİMARİSİ GELİŞTİRME DANIŞMANLIĞI

Herhangi bir siber güvenlik açığı eninde sonunda kötü yazılmış bir kod ya da kötü yapılandırılmış bir sistem demektir. Dolayısıyla siber güvenliğin temeli, sistem kurarken ve yazılım geliştirirken daha baştan sistemi güvenli olarak tasarlamaktır.
Uzman ekibimizle projelerinizin baştan sona güvenli bir mimariyle geliştirilmesi konusunda yanınızdayız.

YAPAY ZEKA DANIŞMANLIĞI

Bilishim Siber Güvenlik ve Yapay Zeka, isminden de anlaşılacağı gibi Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi tekniklerini siber güvenlik alanında kullanan teknolojiler geliştirme vizyonuyla kurulmuştur.

Yapay Zeka alanındaki yirmi yılı aşkın birikimimizle hizmet sunmakta olduğumuz kurum/firmalara aşağıdaki konu kapsamlarında danışmanlık hizmetleri sunmaktayız:

a. Kurum süreçlerinin matematiksel modeller, Robotik Süreç Otomasyon ve Resim İşleme destekli akıllı algoritmalarla otomasyona tabi tutulması, hızlandırılması ve optimize edilmesi.
b. Kurumun kendi kendine öğrenenen otonom algoritmalarla daha bilinçli adımlar mı atmasının sağlanması.
c. Kurum eko-sistemindeki veri trafiğinde görülen anomalilerin analiz edilerek yorumlanması.
d. Zamanla birikmiş kurum elindeki verilerle geleceğe yönelik projeksiyonlar yapılması.
e. Doğal Dil İşleme yetenekleriyle kurum süreçlerine Yapay Zeka destekli sanal asistan desteği sağlanması.

Ayrıntılı bilgi için bize ulaşınız.