SİBER GÜVENLİK EĞİTİMLERİMİZ

Günümüzün dinamik dünyasında siber güvenlik hayatımızın özel ve ailevi yaşamdan kurumsal faaliyetlerimize kadar her katmanında kendini göstermektedir. Ne ki, bu gizemli dünya hakkında çok az insan ve kurum saldırı ve savunma resmini görebilecek bir çerçeveye sahip. Bu zorluğun nedenlerinden bir kısmı:

a. Siber güvenlik, bizzat BT uzmanlarının birçoğu için bile oldukça yeni bir konu,
b. Siber güvenliğin stratejik seviyeden en derin teknik katmana kadar birbirinden bağımsız ve kopuk yüzlerce katman ve yüzünün bulunması. Yıllarca bu alanda çalışan insanların bile her gün yeni bir şeyler öğrenmek zorunda olması.
c. Hacker kafasını anlamanın kendine ait zorluğu,
ç. Birçok siber güvenlik uzmanının bile yalnızca siber güvenliğin tek bir alanında yoğunlaşıp uzmanlaşabilmesi,
d. Siber güvenlik gibi kapsamlı, dinamik ve dağınık bir alanda eğitim verilmesinin zorluğu.

Yukarıda arz ettiğimiz tüm bu hususlar, kurumlar ve firmalar için siber güvenliği nasıl anlamaları, siber tehditlere hangi yaklaşımla yaklaşmaları, hangi konulara yoğunlaşmaları ve nasıl hazırlık yapmaları gerektiği konusunu ciddi derecede zorlaştırmaktadır.

Ekibimiz, sahip olduğu uzun yıllara sari kamu ve özel sektör birikimiyle, vermekte olduğu eğitimlerde, hem stratejik&taktik seviyedeki süreçleri hem teknik yöntemleri paylaşmaktadır. Bu eğitimle katılımcı baştan sona uygulamalı olarak hem siber saldırı yöntemlerini hem de son derece metodolojik olarak siber savunma yaklaşımlarını öğrenebilmektedir.

Ayrıntılı bilgi için bize ulaşınız.